دویست و نود و هشتمین جلسه شورای مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ، ۲۹8امین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور روز سه‌شنبه نهم اسفند ماه در سالن جلسات شورای مرکزی بصورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، حمزه شکیب در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از همکاران شورای مرکزی، کمیته اجرایی و اعضای هیات مدیره سازمان استان یزد برای برگزاری اجلاس هیات عمومی که به شکل مناسب و حضور حداکثری اعضا برگزار شد به ارائه گزارش امور جاری شورای مرکزی پرداخت و گفت: در یزد به دستاوردهایی که می‌خواستیم رسیدیم و مصوبات خوبی هم داشتیم، اخلاق مهندسی در ذات ما است و ما به لطف خدا این پیام را به همه می‌دهیم که شورا و سازمان استان ها یکی هستند و تفاوتی ندارند.

او اضافه کرد: همانگونه که تاکنون در سازمان و استان و شورا همدل بوده‌ایم باز هم با همدلی کار را جلو می‌بریم تا مشکلات را رفع کنیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه به موضوعات روز سازمان و پیشنهادات پرداخت و گفت: در بحث تعارض منافع در کلیات با وزارتخانه به توافق رسیدیم و تقریبا مواردی که در نامه خودمان مطرح کردیم مورد تایید بوده است. درباره شناسنامه فنی و ملکی ساختمان نیز دو مسیر را دنبال می‌کنیم که داریم به نتایج خوبی می‌رسیم، ان‌شاا... با رایزنی‌های صورت گرفته این درخواست در دستور کار دیوان قرار می‌گیرد.

در ادامه جلسه باتوجه به دستورجلسه تاسیس شرکت بیمه مهندسان صنعت ساختمان، اعضای شورای مرکزی ضمن بررسی در خصوص بیمه ای که در هر استان بصورت جداگانه کار می کند پیشنهاد دادند شورا یک شرکت بیمه تاسیس کند، با این کار قراردادهایی که در استان‌ها بسته می‌شود همگی یک جا انجام می شود.

شکیب گفت: این پیشنهاد را در کمیسیون مربوطه بررسی و پس از دریافت نظرات کارشناسی درباره آن تصمیم می‌گیریم.

گفتنی است، در ادامه این جلسه گزارش مبانی قیمت گذاری بر اساس نفر ساعت توسط شرکت مشاور ارایه شد که اعضا پیشنهاد دادند نامه‌ای نوشته شود که در آن جدول قیمت‌های واقعی و یا رابطه خطی به وزارتخانه ارسال شود و برای تایید فرمول و رابطه تلاش شود تا پایان اسفندماه به نتیجه برسد.

در ادامه جلسه در خصوص نظارت بر عملکرد استان‌ها تبادل نظر صورت گرفت که با رای و نظر اعضا قرار شد با حضور رییس سازمان و اعضای شورا کمیته‌ای تشکیل و نظارت بر عملکرد استان‌ها را انجام و نحوه ساز و کار تا یک ماه آینده توسط کمیسیون حقوقی و هیات رییسه ارایه شود. 

همچنین جمع بندی اجلاس بیست و پنجم توسط رییس اجلاس و دبیر اجرایی ارایه و در پایان جسله از اعضای کمیته اجرایی اجلاس بیست و پنجم دکتر/مهندس(جعفر هاشم زاده، مجتبی فرهمند، بهروز فرح شیرازی، شهاب آدم نوه سی، مجید جی افرام، عباس عامری و مهران کوهی کمالی) توسط رییس سازمان تقدیر شد.

×